Vaření může být i oblíbený koníček

vareniV každém běžné životě je vaření nutností. Pokud si neuvaříte, tak jste hladoví. A dvojnásob to platí v případě rodin s dětmi. V tomto případě je to přímo povinností. Hladové dítě znamená nepříjemnosti.

Co když se ale vaření stane také i vaším koníčkem?

Ne,  jen povinností. Radost a nadšení z toho, že vámi připravené jídlo, je po konzumaci náležitě oceněno, je o to větší, když jste tyto pokrmy připravoval/a s láskou. Dělat něco, co musíte a zároveň vás to i baví. Často se stává, že k vaření vás přivedla vlastní maminka či dokonce tatínek.

Motivace

Vidina rodiče (rodičů), jak se otáčí v kuchyni a prozpěvují si u vaření, je mnohdy až nezapomenutelný zážitek, pro každé malé dítě.  Každý rád na takovéto zážitky s láskou vzpomíná. Je krásné, když vidíte matku s dcerou (otce s potomkem), jak se motají jedna přes druhou v kuchyni a vaří. Utužuje to jejich vztah a ještě z toho mají i legraci. Hlavně pokud si šlapou po nohách. O zamazaných nosících ani nemluvě. Pak si i váš potomek dozajista vytvoří silné pouto k vaření a zamiluje si to.

Někdy vás sice k vaření přivede nutnost a hladovění, ale to nemusí zákonitě znamenat, že se stane nenáviděnou aktivitou. K vaření se lze motivovat vlastní iniciativou, na radu rodiny, přátel i učitelů. Každý má na něco talent. I když nejste zrovna přeborník v přípravě pokrmů ani profesionál, někdo vaši snahu dozajista ocení.

Inovace a oživení

Nejde jen o to, že se tomuto koníčku věnujete s elánem, vám jinak příliš neznámým. Zabořit ruce do těsta, nebo vymýšlet nové recepty, má své osobité kouzlo. Mnoho kuchtíků dokonce pozměňují ingredience v jednotlivých receptech, jen aby ho něčím oživilo. Někdo by mohl namítat, že z vás určitě brzy bude pěkný cvalík. Opak bývá pravdou. Kuchtík pouze ochutnává a zároveň u toho relaxuje. Lze dokonce v jednom receptu nakombinovat různé druhy kuchyně. A přesto tato „míchanina“ může být velmi chutná. A pokud se zrovna nějaké vařené jídlo zrovna nepovede, nic se neděje. Chybami se člověk učí.

Ti odvážnější z této záliby nakonec učiní i své zaměstnání. Proč by také ne. Láska k vaření, koníček a práce může jít ruku v ruce. Voňavá kuchyň, spokojení strávníci a pocit dobře odvedené práce dokáže uspokojit vaše jinak hektické dny. A mnohdy i oživit stereotyp života.

 

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..