Proč nechat dítě točit videa na YouTube aneb YouTuber

Mezi záliby se dá dnes počítat prakticky cokoliv. Jinými slovy jakákoliv činnost, která vás nebo vaše děti baví. Pokud vaše dítě přemýšlí o tom, že by se z něho stal Youtuber, rozhodně mu v tom nebraňte. Možná si říkáte, že tato aktivita není pro děti vhodná. Opak je však pravdou. Vždy je to na určitých pravidlech. Ty si konec konců budete moct vždy ověřit a v momentě nevhodných videí mu YouTube jednoduše zakázat. Bude-li se držet pravidel, má tato záliba i své výhody.


Proč nechat dítě natáčet videa aneb nový Youtuber?

YouTube je dnes záliba, jako každá jiná. Nemůžete dítě nutit do malování, fotografování nebo jiných činností, jestliže ho to nebaví. Pokud se totiž nechá od vás přemluvit k tomu, že právě malování je dobrá činnost, přestane ho to časem bavit. Je dobré tedy od samého začátku dítě směřovat k tomu, co jej naplňuje. Každé dítě si musí přijít samo na to, co ho bude a naopak nebude bavit. Jedině tak si dokáže svou zálibu udržet.
Přišlo za vámi vaše dítě s tím, že by chtělo točit videa na YouTube? Pochopitelně by k této zálibě měl mít již určitý věk. Jakmile tak tuto část splňuje, zkuste si se svým dítětem domluvit pravidla. Pomocí YouTube a videí se může vaše dítě naučit spoustu věcí. Neberte YouTube jako možný zdroj financí. Naopak, přistupujte k němu, jako k učiteli. Ano, přesně tak! YouTube dokáže vaše dítě naučit mnoho věcí, od plnění povinností až po řád.

Pravidelné natáčení videí učí děti k povinnostem a řádu

Bude-li vaše dítě natáčet například 3x videa týdně, naučí se pomocí YouTube plnit své povinnosti. Ty se následně nebudou týkat jen natáčení videí, ale i jiných věcí. Zkuste vašemu dítěti poté zadávat úkoly a uvidíte, že je bude plnit bez toho, aniž by naříkalo. Kromě toho se naučí řádu, což je dnes velice důležité. Každé dítě by mělo mít svůj režim. Dále se vaše dítě naučí lépe komunikovat. Mnohem dříve zvládne i složitější slova.

Mimo jiné se nebude bát mluvit následně před cizími lidmi. Kamera ho to totiž snadno naučí. Mluvit před kamerou je mnohdy daleko horším procesem než mluvit s cizími lidmi. Člověk si může připadat zvláštně, že před ním nestojí člověk, ale přístroj v podobě elektroniky. Pokud se vaše dítě bude zaměřovat na zajímavá témata, mezi která zapojí i učení cizích jazyků, snáz je následně ovládne. Sprostá slova zná dnes každé malé dítě. Díky YouTube je relativně velká šance, že se je odnaučí. Tento bod byl testován vědci. YouTube má jistá pravidla. K ním patří i slušná komunikace bez urážek, sprostých slov apod.

Seznamte se s dalšími bonusy

Ačkoliv vám to teď může připadat jako nesmysl, začne se vaše dítě více zajímat o to, jaký má v pokojíčku nepořádek. Pokud si stanovíte pravidla ohledně slušných témat, bude mít vaše dítě motivaci uklízet, protože tím zvýší atraktivitu svých videí. Dnešní děti jsou velice chytré, a tak dokážou velmi rychle pochopit, co na ostatní lidi funguje. U motivace zůstaneme. YouTube dokáže dítě navodit správnou cestou. Co to znamená? Jednoduše řečeno bude mít větší motivaci učit se novým věcem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..