Co určují barvy květin aneb poznejte tuto tematiku blíže

Pracujete s květinami nebo je považujete za jakousi formu koníčku? Není na tom nic špatného. Víte však, co znamenají jednotlivé barvy květin? Každá barva na rostlině značí jinou funkci. Pokud je znáte, můžete je následně lidem darovat podle toho, co k ním cítíte. Zda se jedná pouze o silné přátelství nebo vášeň či lásku. Poznejte funkce jednotlivých barev a začněte lépe rozumět rostlinám. Následně se na ně budete dívat jiným pohledem. Vžít se do rolí rostlin není nijak náročné. Kromě toho není od věci vědět o nich důležité informace.


Barvy rostlin aneb poznejte je blíže jako formu koníčku

Začneme u červené barvy. Červená barva u rostlin znázorňuje vášeň, touhu a lásku. To je také důvod, proč se červená růže dává nejčastěji ženám, se kterýma člověk chodí, bydlí nebo žije. Růže je symbolem lásky, a to odjakživa. Dáváte tím najevo druhé osobě, že ji milujete. Nemusíte za svou polovičkou přijít se stovkou červených růži. Je lepší darovat jednu červenou růži, za to však ale pravidelněji než ji darovat sice sto krásně rudých růží, ovšem jen jednou za rok nebo za dva. Pamatujte si, že dělat menší radosti pravidelněji je více oceňované než udělat jednu radost za několik stovek dnů.

Žlutá rostlina se dává v momentě, kdy jde o nový začátek nebo odpuštění. Víte, že jste něco v minulosti pokazili? Šlo o nevěru nebo zradu a rádi byste to napravili? Zapomeňte na červenou růži, protože ta se dává ve chvíli, kdy už spolu žijete nebo se o osobu pokoušíte prvně. Jestliže nemáte čisté svědomí a víte, že jste udělali chybu, zkuste být originálnější. Žlutá barva je barvou radostí. Jinými slovy vás dokáže žlutá barva rozesmát. Zkuste ji darovat svému rozhádanému protějšku a následně vyčkejte na odpověď.

Růžové květiny? Něha!

Rádi byste od druhé polovičky chtěli dostat něhu a porozumění? Zkuste to jemu nebo ji naznačit pomocí růžových rostlin. Uvidíte, že si to daná osoba všimne a začne se vyptávat, proč jsou darované květiny růžové a ne červené. Bude se tak o tento fakt zajímat. Buď to se vás zeptá napřímo nebo prostřednictvím internetu si zjistí, co to znázorňuje. Poté budete mít navrch a třeba se i něhy dočkáte.

Přátelství? Volte modré květiny

Královská modra je taktéž známkou respektu. Je to barva, která rozzáří vše ve svém okolí. Zároveň jde o barvu přátelství. Darovat modré květiny můžete například své kamarádce nebo osobě, které chcete udělat radost, protože zvládla složitý úkol nebo proces. Tím ji prokážete, že jste na to po celou dobu mysleli.

V domácnosti mějte bílé květiny

Mít v domácnosti bílé květiny značí čistotu. Ty se ve většině případů nedarují. Tím vás od toho ale nechceme odradit. V mnoha případech je dobré si takové květy pořídit domů. Dáváte tím najevo svou čistotu a vyváženost.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..