Turnaj čtyř chat

Jaro je nezadržitelně zde. A to znamená dvě věci. Že můžeme shodit teplé oblečení a že se dá chodit ven trochu si zasportovat. Jenže mezi Vánocemi a Velikonocemi jsme hodně tomu pohybu nedali a navíc jsme se nacpávaly takovými dobrotami, že nám svaly změkli a když dáme dolů svetry a kabáty, je to na nás vidět. Řekli jsme si s kámošema, že s tím něco uděláme.


Jaké možnosti sportování má člověk ve městě? Vybavit si vstup do sportovní haly stojí nějaké peníze, za které mimo vyhrazený čas nic nedostaneme. Běhat večer po parku nebo po ulicích se ne každému chce, navíc otřesy těla na betonových chodnících nikomu neprospívají. V partii nemají všichni kola, že bychom spolu jezdili za město a také jsme se shodli, že naše sportovní aktivity bychom rádi realizovali spolu s našimi rodinami. Ženy nebudou naříkat, že zase utíkáme z domu a nevěnujeme se dětem. Tak jak to vymyslet?

Shodli jsme se na tom nejjednodušším řešení. Začneme hrát fotbal. Každý z nás koupí jeden míč, budeme je při hře střídat, když si zahrají odpoledne jen někteří z nás, nevznikne žádný problém. Na sídlišti máme venkovní hřiště, jen chybí fotbalové branky.

Na internetu jsem našel dodavatele přenosných fotbalových branek. Když se čtyři složíme a koupíme dvě branky, nevyjde nás to draho ani jednoho. Branky se rychle rozloží, když se nepoužívají, nezabírají mnoho místa. Ideální pro nás. Budou uloženy v panelákové sklepě, navečer je vyložíme na hřiště, trochu si zakopeme a pak je uklidíme. Díky brankám nemusíme honit míč po sídlišti, když si v zápalu boje kopneme do ně trochu silněji. A v bezpečí budou i zaparkovaná auta na nedalekém parkovišti.

fotbalisti

Kromě velkých branek pro soutěže jsou v nabídce i rozkládací branky menších rozměrů, ideální pro partie kamarádů nebo dětské družstva. Jedna fotbalová branka tak poslouží na různé sporty. A jelikož je skladná a snadno přenosná, už jsme si i dohodli pravidla víkendového použití. Každou sobotu se setkáme na chatě někoho z nás spolu s manželkami a dětmi. Manželky si popovídají, my si zahrajeme fotbálek, děti si také zahrají a my jim mezitím něco ugrilujeme pod zub. Naše těla zlepší svou formu, ženy budou spokojené a děti vyblázněné.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..