Ale je cyklistů na cestách!

Druhá květnová neděle svým počasím přímo lákala všechny cyklistiky chtivé na cesty a cestičky, provětrat po zimní přestávce své dvoukolové oře. Teplota kolem dvaceti stupňů a slunečno, to bylo ideální počasí na první krátký výlet po okolí. Na své cestě jsem potkal množství cyklistů i dvojic, jak si vychutnávají jarní kilometry i slunečné počasí.


Škoda jen, že jsem je viděl zpoza volantu svého auta a nemohl se k nim připojit. Tak jsem jim jen tiše záviděl, s bezpečným odstupem jsem předjížděl ty, co jeli mým směrem a pozorně sledoval ty v protisměru. A myslel na to, kdy budu mít čas sám si sednout na kolo a šlápnout do pedálů. Kdy budu moci opět poznávat okolí mého města, vychutnávat si samotu v přírodě a otestovat si svou kondici.

Protože nyní na kolo nemůžu ani pomyslet. S přítelkyní zakládáme zcela novou zahradu a proto věnujeme každý volný čas nejen o víkendech, ale i po pracovní době pracím, které mají zajistit založení budoucí úrody. Sázíme ovocné stromy a keře, vybudovali jsme vyvýšené záhony i jiná zařízení na pozemku. Letošek je pro nás klíčový a proto se může snadno stát, že ani obvyklou cyklodovolenou letos neabsolvujeme 🙁

Na druhou stranu se nemohu stěžovat, že bych byl úplně bez kondice. Práce v zahradě je fyzicky náročná, posiluje nejen ruce, ale i nohy. Takže pokud si konečně sednu na kolo, nemám obavy že bych neměl sílu šlapat.

cyklokosacka

Ještě mě napadlo, že bych mohl odpoledne jezdit do zahrady na kole, jenže i když je to jen sedm kilometrů, po cestě je docela strmý kopec a večer bych mohl mít problém se na něj vyšplhat. Nemluvě o tom, že vozím v autě mnoho věcí, které by se mi na kolo nevešli. Řešením by bylo elektrokolo a nákladný přívěsný vozík, ale toto řešení by bylo momentálně opravdu nákladné, myslím finančně.

Moje cyklosezóna je zatím stále otevřená, stále svítí světlo na konci tunelu. Zahradu koncipujeme do permakulturního způsobu, takže by neměla vyžadovat mnoho pravidelně se opakující činnosti pro její udržování. Když ji založíme a uklidíme po předchozím majiteli, budeme mít více času i na jiné hobby. A na výlety na kolech se už nyní těšíme. Těm, kteří máte možnost vyrazit na kola již nyní, fandíme a když vám z auta zamávám, věřte že se stále cítím také jako cyklista.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..