Ještě je čas koupit si nové kolo

Nastal čas znovu se vydat trochu do přírody. Vyrazit na kole po polních cestách a starých asfaltkách s minimem provozu, zato s příjemnými zákoutími. Jenže pohled do garáže naznačuje, že by to mohla být taky veteránská vyjížďka. Staré kolo potřebuje rozsáhlejší servis, takže nějaké peníze to stát bude a taky spoustu času, než servis vychytá všechny „mouchy“ starého kola. Nebo je lepší koupit kolo nové?

Protože to bude okamžitě k použití. Kurýr doveze domů objemnější krabici, ze které vybalím komplet kolo a za pár hodin nastavení na svou postavu, namontování doplňků, světel, druhého držáku bidonů nebo i mých oblíbených zpětných zrcadel, abych na okreskách viděl, co se děje za mnou, mohu vyrazit na první výlet. A cyklopočítače. Nákup přes internet odstraňuje limit místní dostupnosti kol různých značek. Nemusím objíždět města v okolí. Své jízdní kolo si vyberu v obýváku. Nebo v garáži.

Líbí se mi Cannondale Scalpel, možná i proto, že i závodní model RC auta jsme měl Scalpel. No teď už jsem starší a klidnější, závodní ambice nemám, takže tohle kolo asi pro tentokrát vynechám. Poohlídnu se po něčem jiném, do oka mi padla kola Rock Machine. A že v této značce opravdu z čeho vybírat! Myslel jsme si, že to za chvíli mám, ale než si prohlédnu všechny verze a vyberu komponenty podle svého přání, ještě chvilku nad stránkou strávím. A pak už jen vymyslet, než přijede kurýr s novým kolem, kam dát to staré.

Orientovat se na osvědčené a spolehlivé výrobce a prodejce má smysl. Designové kousky a HiTech specialitky můžou přitahovat pozornost (a vytahovat peníze z kapes), ale také mohou jednoho dne skončit, jako nizozemský producent elektrokol VanMoof a následné vám začínají problémy se servisem. Jízdní kolo nechci jako ozdobu na zdi ve své pracovně. Je to pro mne náčiní, které mi umožní se v přírodě vyřádit, odreagovat a také udržet dobrou kondici. Proto ho chci od spolehlivého dodavatele a s dostupným servisem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..