Půvabná příroda, krásné pláže, historické skvosty. To je dovolená ve Splitu

Období dovolených se neodkladně blíží, a proto je nejvyšší čas přemýšlet, kam v letošním roce vyrazit za odpočinkem a dobrodružstvím. Pokud vás neustále láká Chorvatsko, které má skutečně co nabídnout, přestože v některých destinacích je nával českých turistů, určitě zavítejte do Splitu. Jedná se o famózní přímořské město, jehož pláže jsou omývány křišťálově čistou vodou Jaderského moře. Bouřlivá historie po sobě zanechala v těchto končinách úžasné historické monumenty, jež vám utkví v paměti.

Úžasné pláže

Samozřejmě hlavním lákadlem jsou tamní pláže. Po obhlídce architektonických skvostů se můžete jíst osvěžit na písečnou pláž Bačvice. Vhodná je i pro rodiny s dětmi, neboť nabízí pozvolný vstup do moře. Jestliže však preferujete soukromí a klid, pláž Bačvice vás po těchto stránkách neuspokojí, zase na druhou stranu je perfektně dostupná ze samotného centra Splitu.

Romantické uličky

V případě, že se rádi podíváte i na nějakou tu památku, tak v samotném Splitu jich na vás čeká hned několik. Za zmínku určitě stojí Diokleciánův palác, na nějž narazíte v přístavní čtvrti. Palác je dokonce na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje jednu z nejzachovalejších římských památek.

Potápějte se mezi ostrovy

Samotná střední Dalmácie je lákadlem pro potápěče, a to především kvůli pestrému podmořskému životu. Ve Splitu nabízejí různé chorvatské agentury potápěčské výpravy, tak se určitě některé z nich zúčastněte.

Co nejdříve si objednejte ubytování. Stačí do vyhledávače zadat fráze jako Chorvatsko – hotel, případně Chorvatsko hotel, a nabídne se vám hned několik možností. Jestliže nechcete klasický hotel či resort, vyhledávejte spíše apartmány, které ocení hlavně rodiny s dětmi. Sehnat se dají také různé penziony, hostely a podobně. Záleží jen na tom, kolik jste ochotni do ubytování investovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..