Zlato je ideální způsob, jak ochránit naspořené peníze před inflací

Současný investiční trh nabízí nespočetné množství způsobů, jak investovat volné peněžní prostředky. Pokud preferujete jistotu, zvolte drahé kovy, jejichž hodnota v dlouhodobém horizontu roste. Především zlato je vnímáno jako ochrana před inflací. V následujících řádcích vám o investičním zlatu jako takovém prozradíme několik zajímavých informací, o nichž jste možná neměli ani ponětí.

Zlato je celosvětově akceptovanou měnou

Právě zlato funguje jako platidlo už více než 2 500 let, přičemž za celou dobu ve své funkci nezbankrotovalo. Investiční zlato není nic složitého. Žádné nepochopitelné finanční struktury, které jsou pro moderní finanční průmysl charakteristické. Zlato je akceptované po celém světě a hlavně jeho hodnota je stabilní.

Investiční zlato se obchoduje bez daní

Další předností investičního zlata je, že je osvobozeno od DPH a daně ze zisku. Těžko byste hledali jiný finanční produkt, z něhož nemusíte odkrajovat část státu. Jak nákup, tak i odkup investičního zlata není daněmi zatížen.

Investiční slitky jsou likvidní

Zpětný odprodej zlata se provádí za aktuální tržní cenu. Většinou odkup u obchodníků trvá několik málo minut, a tak peníze máte ihned v ruce.

Jednoho z nejstarších a zároveň i největších dovozců investičního zlata, který také zpětně odkupuje zlaté slitky a mince, najdete v Obecním domě v Praze na náměstí Republiky. V jeho produktovém portfoliu narazíte na značkové švýcarské slitky, a to od značek Pamp, Munze Osterreich a Argor-Heraeus. Jestliže se chcete podívat na kompletní nabídku zlatých slitků, podívejte se na stránku zlate-mince.cz, odkud si můžete rovnou nějaké kousky objednat.

Doporučení na závěr. Zprostředkovatele nabízející spoření do zlata obcházejte obloukem. Jedná se totiž o nákup zlata na splátky, přičemž zlaté slitky máte fyzicky doma až po mnoha letech, což je opravdu velice rizikové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..