Museli jsme koupit nové Fiskars nůžky. Po patnácti letech

Nemálo stromků jsme měli ve staré zahradě. V této nové jsme jich nasadili celkem dost a po dokoupení starého sadu měli všechny naše nůžky a pilky práce nad hlavu. Není divu, že některé to už vzdali a bylo je potřeba nahradit. mezi nimi i kvalitní dvouruké nůžky od Fiskars.


Nedávno jsem to počítal, všech stromů máme na pozemcích do sedmdesát, a to počítám jen listnaté. A k tomu desítky ovocných keřů nebo révy. Takže dost práce pro nás i naše nářadí. Není divu, že si vybíráme kvalitní, se kterým se dobře pracuje a které dlouho vydrží. Nejvíc zastoupené je nářadí značky Fiskars. Na živých stromech musí být všechny řezy ostré a čisté, aby se minimalizovalo riziko vniknutí infekce chorob a hub do pletiv. Chceme se o naše stromy starat dobře, abychom měli dobrou, bohatou a zdravou úrodu.

No ale věci, které se používají, se kazí. Některé dřív, některé později. Když přítelkyně reklamovala nekvalitní střih, opět jsem i tyto nůžky nabrousil, ale test ukázal, že už lépe stříhat nebudou. Zkrátka ostří je o něco menší, už nedoléhá na kovadlinku naproti a stříhat živý stromek je problém.

Když máte k dispozici internet, řešení je jednoduché. Nůžky na silné větve Fiskars L31 jsme objednali v eshopu a na druhý den si je vyzvedli na výdejním místě cestou z práce.

Doma jsme se podívali, kdy je kupovala poprvé. Bylo to o dovolené v 2008 na Vysočině. Vždy jsme si z našich cyklodovolených dovezli nějaké suvenýry do zahrady 😉 A i když se i tehdy zdála cena nůžek Fiskars vysoká, když uvážíme, že věrně a dobře stříhali patnáct let a k tomu připočteme počet těch stromů a keřů, tak je cena vůči jejich hodnotě zanedbatelná. I proto jsme si je opět koupili bez zaváhání. Víme, že do ruky je potřeba pořádný vercajk 😉


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..