Pořádek v garáži

vgarazi Léto se nenávratně skončilo. Podzim sice poskytuje ještě několik krásných dnů na výlety, ale blíží se doba, kdy budeme chodit do garáže motorku pouze leštit. A konečně najdeme čas v ní i trochu uklidit. V létě jsme měli výmluvu, že je třeba jezdit a že to všechno uděláme „potom“, kdy nebude takové pěkné počasí. Ten čas je právě zde. Jak si v garáži uklidit a všechny náhradní díly a vybavení na ježdění přehledně uložit?


Na začátku jsme byli jen my a naše motorka. A otázka, kde ji parkovat. Ačkoli auto bez rozpaků necháme stát pod okny paneláku, k motorce si takový přístup nedovolíme. Auto tvoří uzavřený celek, kde se nám dovnitř nedostane ani zloděj ani déšť, ale hlavně k motorce máme jakýsi citový vztah. Odpovědí na otázku „kam s ní“ je garáž, ať už koupena nebo pronajata. Po jízdě svou mašinu odstavíme pod střechou za zamčenou branou a spokojeně můžeme jít domů.

morkarka

Po čase zjistíme, že vedle u zdi stojí piksla se zbytkem oleje po výměně, na bedně jsou položeny klíče na údržbu, kterých stále přibývá a v rohu jsou krabice s filtry po jejich výměně, ještě jsme je nestihli vyhodit. A kanystr s benzínem zde také stojí. Nějak se nám ten prostor zaplňuje i prostředky na čištění a leštění kapoty naší motorky a v duchu souhlasíme s tím, kdo první řekl, že čím větší garáž, tím spíš ji zaplníme. Kdyby se tak daly ty věci, co tu máme, klást na sebe…

garaz

Přesně toto je chvíle, kdy musíme koupit do garáže regál a všechny potřebné věci do něj přehledně uložit. Ortodoxní motorkáři by si možná nechali stlouct dřevěné police na dřevěných nohách, ale umíte si představit, jak by to po roce či dvou vypadalo? Mastné fleky od oleje, kapající brzdová kapalina, vyteklý autošampon. Z dřevěného povrchu ho jen tak nesmyjete. A pak, když koupíte vysokou krabici a police je nízká?

On-line návrhář policových regálů dovolí vybrat si váš nový regál do garáže podle místa, které máte volné, ať už na boční nebo zadní stěně a navrhnout si rozměry i výšky polic tak, jak to potřebujete. A kdyby náhodou police došli, snadno doobjednáte další sekci. Po objednání vám regály přijdou jako stavebnice, snadno je sestavíte a uděláte si pořádek ve své garáži. Udělejte to nyní, protože na jaře opět vyrazíte na cesty a už „nebudete mít čas“.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..