S navigací dorazíte do cíle včas

mapaCestování je pro někoho součástí práce, pro jiného koníčkem, při kterém poznává historii země nebo vychutnává přírodní krásy. Když cestujete vlakem, koleje vás z trasy nepustí, cestování autobusem využívá znalosti řidičů. No pokud opustíte hlavní tahy a vydáte se do méně známých končin, potřebujete na cestu pomocníka, který vám usnadní navigaci do vašeho cíle.


Odjakživa se pro orientaci v neznámém terénu používali mapy vyhotovené kartografy-průzkumníky. Jsou stále platné a užitečné v situaci, kdy se nemění ráz krajiny. Kopce a lesy nikdo nepřestěhuje, jezera a řeky jsou na svých místech. V přírodě se stále dají používat, pokud máte možnost vidět do daleka a najít orientační body. Cestování autem v situaci, kdy přibývají nové obchvaty měst, vznikají nové křižovatky a zanikají lokální cesty, se se starou mapou může stát dobrodružstvím, které sice cestu ozvláštní, ale nabourá harmonogram.

Proto lidé, kteří místo romantického bloudění po neznámých místech upřednostňují bezpečnou cestu do cíle, využívají navigaci pomocí gps do auta. Pomocí satelitů na oběžné dráze kolem Země přístroj vždy ukáže vaši aktuální polohu a pomocí map i všechny komunikace a obydlí v okolí. Takže navigování do nastaveného cíle může být rychlé a přesné.

navigace

Když se řekne „gps navigace“, téměř každý si představí malou krabičku s dotykovým LCD, která se přísavkou připevní na čelní sklo nebo palubní desku auta. Sama navigace stojí nemalé peníze a platit je třeba i za aktualizace map, abychom neskončili stejně, jako s tím starým roky neaktualizovaným autoatlasem ve skříňce pod palubovkou. Čím více přístrojů používáme, tím více času nám zabere péče o ně. Když smartphony nahradily fotoaparáty a kamery, fungují jako prohlížeče internetových stránek a umožňují komunikovat mailem, tak proč by nemohly fungovat i jako navigace?

A smartphony jako navigace gps do auta fungují spolehlivě. Velikostí displeje se klasickým navigacím vyrovnají, jejich kvalitou je předčí. Akumulátory mají větší výdrž. GPS senzor je dnes součástí každého smartphonu. V autě nám stačí tedy jediný přístroj a jediná nabíječka, abychom mohli komunikovat a orientovat se i zaznamenávat situace.

Bez potřeby využívání mobilních dat, což oceníte zejména v zahraničí, skvěle pracuje navigace gps do auta v mobilu Sygic od slovenských producentů. Je to celosvětově nejstahovanější aplikace pro navigování a její předností jsou off-line mapy a výběr zemí podle vaší potřeby. Nemusíte tedy mít v mobilu nebo na SD kartě celý svět, ale jen země, do kterých cestujete. A pokud vám mapa některé země chybí, jednoduše si ji stáhnete i pomocí wifi.

gps-smart

Čím je Sygic lepší, než navigace do auta od specializovaných výrobců?

V základě je Sygic zdarma včetně pravidelných aktualizací map. A pokud si jednou dokoupíte za mírný doplatek rozšíření nebo hlasové pokyny nebo jiné užitečné doplňky, zaplatíte je pouze jedinkrát a stále je máte dostupné. Například Head up display. Promítáte si v noci navigaci a pokyny na čelní sklo před sebe a neustále tak sledujete vozovku před vámi a situaci na silnici. Užitečné zejména v přeplněných městech v zahraničí, v komplikovaných kruhových objezdech a neznámém terénu.

Když je cestování vaším hobby a rádi poznáváte nová místa, náklady na navigaci vás nemusejí ve vašem koníčku brzdit. Přístroj gps do auta skvěle nahradí váš smartphone nebo malý tablet. Cestou vám slouží jako navigace, během výletu jako kamera a fotoaparát a vždy jste v kontaktu s vašimi blízkými nebo si na webu najdete doplňkové informace. S dobrou navigací se na silnici neztratíte a do cíle vždy přijedete včas.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..