Sezení namáhá záda. Nemusí.

kancelarskekreslo Pracovat v kanceláři není med lízat, přestože se na první pohled může zdát, že je to pohodlná práce na teplém místečku. Nedostatek pohybu během dne, sezení téměř v jedné poloze nad stolem nebo s upřeným pohledem na monitor počítače s sebou nese jistá zdravotní rizika. Na první pohled často viditelné zaoblování postavy a méně viditelné, ale o to bolestivější ochabnutí svalů, doprovázené dalšími zdravotními komplikacemi v oblasti páteře, zvláště plotének.


Naše tělo zkrátka není stavěno na trvalé sezení. Prospívá nám pohyb. Pokud nepočítáme běhání po úřadech, létání na schůzky a výlety do nákupních center, tak běžný moderní člověk toho pohybu mnoho nemá. A ne každý si může dovolit v práci dát si pauzu, vstát od počítače a jít se projít na chodbu vždy, když cítí, že jeho záda už toho začíná mít dost. Pro takové jsou zde podložky na židli Dynasit. Když už musíte sedět, seďte tak, abyste neubližovali svému zádům a nebyly z toho unavení.

Když si totiž sedneme, uvolníme podvědomě svaly kolem obratlů páteře, ty začnou přenášet váhu našeho těla na ploténky, ty se vydouvají do boků a tlačí na nervy a svalstvo. Zánět a následná bolest je zde raz dva, v pozdějším věku často i výhřez ploténky. A to už bývá jiná bolest, často se operaci nelze vyhnout. Jak tedy přesvědčit svalstvo, aby i při sezení bylo stále napnuté, drželo naše tělo vzpřímeně a udržovalo páteř ve správné poloze? Jaké je to správné zdravé sezení?

tron

Právě k tomu slouží vzduchem plněné dynamické podložky na židle. I když sedíte, podvědomě stále trochu udržujete rovnováhu těla, zádové svalstvo neustále pracuje a tím zajišťuje správnou polohu obratlů a plotének. Vedlejším efektem je, že při práci svaly spalují energii a tím zabraňují usazování tukových polštářů tam, kde byste je jistě nechtěli. Zkrátka při použití dynamické podložky sedíte a hubnete a ještě děláte něco pro svůj záda. Fitko po práci můžete klidně vynechat 😉

Je velký předpoklad, že vám vaši podložku na židli budou kolegové závidět a také ji budou chtít. Abyste si je nezaměnili, koupit se dají v různých barevných vzorech, ale navrhnout si můžete i tu svou. Aby bylo každému jasné, kdo tu sedí zdravě.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..