Vyzdobte si svůj byt fotografiemi v dekorativním rámečku

Máte doma vystavené fotografie z dovolené? Pokud ne je to chyba. Jakmile máte doma na očích vaše fotky, připomínáte si tím vaše zážitky. Často z dovolené přijedete plni zážitků, ale co se stane za několik měsíců? Zapomenete na ně. Jestliže si nějakou z fotografií vystavíte doma, můžete si vaše šťastné chvíle kdykoliv připomenout. Nemusí to být pouze fotky z dovolené. Byli jste se někdy společně s celou rodinou vyfotografovat u profesionála? V tomto případě už vůbec neschovávejte fotky v šuplíku. Nápadů, jak si vystavit fotografie doma je spousta. Stačí si už jenom vybrat to pravé pro vás.


Koláže s rodinnými fotkami

Nemůžete se rozhodnout jakou fotografii si vystavit? Jednoduše udělejte koláž a použijte je všechny. Koláž spočívá v tom, že si dané fotografie rozmístíte tak, jak se vám líbí. Nemusí být naskládané rovně vedle sebe. To by ani nemuselo vypadat hezky. Buďte kreativní a vaše fotografie naskládejte, jak se říká zpřeházeně. Následně je v takové rozpoložení přilepte na podkladový papír a dejte do rámečku na fotky. Rozměry můžete volit, jaké chcete. Pokud byste chtěli, aby vaše koláž byla velká, můžete ji zavěsit například na zeď. Menší zas postavte na poličku.

Výroba vlastního rámečku

Zdá se vám, že klasické rámečky z obchodu jsou už ohrané? Zkuste si vyrobit své vlastní nebo si koupené lehce poupravte. Výroba vlastního rámečku není nijak složitá. V první řadě si zvolte materiál, z jakého budete vyrábět. Rámeček může být například ze dřeva nebo také z papíru. Potřebovat budete i lepidlo. Zvolte rozměry fotek a následně si nařežte potřebné kusy dřeva. Přesvědčte se, zda jsou rozměry protějších stran stejně dlouhé, aby rámeček nebyl křivý. Následně kusy slepte dohromady. Nakonec jen rámeček podlepte kartonem.

Jak zdokonalit koupený rámeček na fotku?

Ke zdokonalení budete potřebovat spoustu různého materiálu, a to barev, nálepek nebo barevných papírů. Určitě využijete i lepidlo či tavnou pistoli. Nyní můžete s ozdobou začít. Na rámeček napište rok dovolené a nakreslete vlajku státu, který jste navštívili. Nakonec už jen vložte fotku a bude hotovo. Dalším nápadem jsou nálepky. Pokud máte fotografii od moře, ozdobte rámeček nálepkami mušlí. Jestliže jste svou dovolenou trávili v přírodě, zkuste rámeček omotat provázkem. Kupte si hnědý provázek a omotávejte jím rámečky natřené lepidlem. Můžete také přilepit malou šišku.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..