Zařizování bytu podle Feng Shui může být zajímavým koníčkem

Zařízení bytu podle Feng Shui je relativně jednoduchý proces. Hlavním znakem Feng Shui je pravidlo, že byste neměli žádnou z místnosti přeplňovat zbytečnostmi, a to se týká i samotného nábytku. Zvlášť pro obývací pokoj platí tohle pravidlo. Jedná se o místnost, kde se všichni přes den potkávají. Pokud si navíc pozvete návštěvu, většinu času trávíte právě zde. Proč tedy nezkusit svůj interiér zařídit podle Feng Shui?


Zařízení bytu podle Feng Shui

Prvně začneme předsíni. Ta by měla být jednoduchá, opět bez zbytečnosti. Předsíň u většiny lidí slouží jako skladiště, což je špatně. Tuto místnosti totiž vidíte při vstupu jako první, a tak by měla být reprezentativní, aby vám dokázala nabít potřebnou energii. Přehánět byste to neměli ani s dekoracemi. Předsíň se tak hravě obejde pouze s botníkem, malou komodou a dekoracemi. Jak jsme již naznačovali, nesnažte se to s dekoracemi přehánět. Co se týče vybavení a předsíně, tady jsme nejspíš hotoví.

Pojďme se přesunout do obývacího pokoje. Tato místnost je v těsné blízkosti za předsíni na druhém místě. Je to zapříčiněno tím, že se zde tráví poměrně hodně času. Nábytek se v téhle místnost snažte umístit do tzv. kruhu, a to tak, aby uprostřed místnosti byl dostatečně velký prostor. To stejné platí i v okolí nábytku. Rozhodně neumisťujte do obývacího pokoje zbytečnosti. I tady platí pravidlo vyváženosti. Vaše návštěva by se měla snadno v místnosti orientovat a pohybovat. V žádném případě nesmíte o sebe zakopávat. Křesla nebo sedací soupravu umístěte tak, ať na sebe všichni členové nebo návštěva vidí.

Přecházíme na ložnici!

Ačkoliv to tak nevypadá i ložnice je velmi důležitá místnost, ve které byste měli mít svůj klid a pohodu. Čím vyváženější je, tím snáz v ní usnete. Nebudeme teď počítat rušivé elementy, ty by se v ložnici neměli nacházet. Ohledně nábytku je dobré mít v ložnici postel, skříň a noční stolky. Nic víc se v místnosti nemusí nacházet. Z pohledu dekorací stačí opět sáhnout po dvou nebo třech kouskách. Postel by se měla nacházet dál od dveří a oken. Neumísťujte postel pod okno. Dále pak by postel neměla být v těsné blízkosti dveří. Jakmile si lehnete, neměli byste na ně dosáhnout.

Pokud ji umísťujete ke zdi druhé strany místnosti, vyrovnejte ji na střed. K posteli byste se měli snadno dostat jak z levé, tak z pravé strany. Žádný z partnerů by neměl mít v tomhle směru výhodu. V neposlední řadě se pojďme podívat na kuchyň. Ta by měla být dostatečně prostorná. Konec konců stačí do kuchyně umístit jídelní stůl čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Zařízení bytu podle Feng Shui tak máte hotovo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..