Vyšperkujte zahradu okrasnými kameny

Kámen si v poslední době získává čím dál větší pozornost v zařizování interiéru. Kamenné vany, umyvadla, výrazné vázy či obklady vypadají perfektně a pomohou vám vykouzlit přírodní domov. Stále by se ale nemělo zapomínat na původní využití dekorativních kamenů – zdobení zahrad a venkovních prostor.

Zahrada by měla být především zelená. Postavit ji tedy celou z kamene není úplně šťastné řešení. Existuje ale několik způsobů, jak můžete do svého zeleného království zařadit kámen, aby byl výsledek excelentní.

Poznejte nabídku okrasných kamenů

Přírodní kámen se používá od nepaměti, z módy jen tak nevyjde, ani nepodléhá módním trendům. Na druhou stranu se v obchodech postupně objevují nové podoby, tvary a barvy. V první řadě byste tedy měli zamířit do nějakého obchodu či e-shopu, abyste si udělali představu o nabídce. Zkuste třeba e-shop Kámen Donát nabízející mnohem víc než jen okrasné kameny Praha. Tým této firmy pomáhá lidem z celé ČR zařadit kamenné výrobky do vybavení domácností i zahrad. Když nahlédnete do jejich nabídky okrasných kamenů na zahradu, setkáte se s 3 typy:

· solitéry,

· valounky,

· kačírky.

Některé váží několik tun, další jen pár gramů. A jaké mají využití?

Skalka, podpora pro popínavé rostliny nebo vsyp mezi květiny

Nabídka kamenů je bohatá a zvolit správnou barvu či tvar není úplně snadné. Některé typy se hodí do všech prostor, jiné jsou vhodnější spíš do japonských zahrad. Nejste-li si jistí, inspirujte se – třeba fotografiemi na webu zmiňované firmy Kámen Donát. Pokud vás realizace neinspirují k vlastnímu řešení, požádejte o pomoc odborníky. Jistě společně najdete způsob, jak integrovat kámen do vaší zahrady. Možná to bude ve formě skalky, výrazného solitéru, podpory pro popínavé rostliny, zásypu do záhonku s keříky či vsypu do prostoru kolem bazénu. Možnosti jsou nekonečné. Podívejte se na okrasné kameny do zahrad Praha a přesvědčte se sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..